„Czyste Góry, Czyste Szlaki” z Janem Niezbędnym

„Czyste Góry, Czyste Szlaki” z Janem Niezbędnym

Wielkimi krokami zbliża się okres wzmożonego ruchu na górskich szlakach. Większy ruch to również więcej śmieci. Co zrobić z tym problemem? Oto rozwiązanie!

30 czerwca ubiegłego roku z sukcesem przeprowadziliśmy akcję Czyste Tatry 2012. Dzięki pomocy wolantariuszy – pasjonatów górskich wędrówek, ale również artystów czy sportowców – wyposażonych w worki na śmieci Jan Niezbędny z około 250 kilometrów tras zniknęło w przybliżeniu 1,5 tony odpadków: puszek, butelek plastikowych, opakowań czy niedopałków.

Nieustannie zależy nam na aktywnej ochronie środowiska naturalnego, dlatego postanowiliśmy wesprzeć akcję Klubu Podróżników Śródziemie mającą uchronić od śmieci górskie tereny, przez które przebiegają szlaki turystyczne. Na czym polega akcja? W schroniskach górskich umieszczone zostały stojaczki ze specjalnymi workami degradowalnymi Jan Niezbędny o poj. 35L z taśmą ściągającą i możliwością zawiązania worka. Każdy worek pakowany jest indywidualnie.

Worki na śmieci Jan Niezbędny

W ten sposób każdy prawdziwy turysta ma szansę własnoręcznie pomóc przyrodzie. Worki na śmieci Jan Niezbędny dostępne są dla wszystkich, którzy zechcą schylić się po puszkę czy papier idąc szlakiem. 

Do tej pory do akcji dołączyło już ponad 40 schronisk, a będzie ich jeszcze więcej! Jeśli Ty też chcesz dołączyć do grona dbających o przyrodę i czystość na górskich szlakach, wiedz, że każdy obiekt biorący udział w akcji posiada widoczne poniżej oznaczenie.

Oznaczenie

Szczegółowe informacje na: http://www.klubpodroznikow.com/akcje-eko/131/1614-worki-w-schroniskach

Więcej zdjęć poniżej:

"Czyste Góry, Czyste Szlaki" z Janem Niezbędnym

"Czyste Góry, Czyste Szlaki" z Janem Niezbędnym

"Czyste Góry, Czyste Szlaki" z Janem Niezbędnym

Zdjęcia wykonane przez członków Klubu Podróżników Śródziemie.