Internauci walczą z publicznym brudem: Warszawa Skarpa Ursynowska.

Internauci walczą z publicznym brudem: Warszawa Skarpa Ursynowska.

„Nasz rezerwat w końcu wygląda tak jak na prawdziwy rezerwat przystało – czysto i przyjemnie. Niestety Skarpa Ursynowska nie tylko jest zaśmiecona, ale dla wielu służy za wysypisko, które jak widać wypełnia się coraz bardziej” – wskazuje ręką na zebrane opony i worki śmieci mieszkanka osiedla znajdującego się w pobliżu rezerwatu.

Bilans akcji „TU JEST BRUDNO” był naprawdę zdumiewający...

Osiem tygodni trwania konkursu, łącznie ponad 50 tys. głosujących użytkowników. Efekt - dwie tony odpadów. Ogromna ilość opon, kable, butelki, wózki, czy chociażby pozostałości samochodowej karoserii to tylko część okazałej kolekcji, która została zebrana 20 listopada w rezerwacie przyrody (sic!) na Skarpie Ursynowskiej w Warszawie, a wszystko za sprawą Jana Niezbędnego i dzięki wspólnym siłom internautów.

Akcja „Tu jest brudno” rozpoczęła się 18 września aktywizując internautów do walki o porządek w miejscach publicznych. Przez osiem tygodni użytkownicy specjalnie stworzonej strony internetowej zgłaszali i głosowali na miejsca, które wymagały gruntownego sprzątania. Kampania została w całości objęta patronatem przez markę Jan Niezbędny.

Po obradach Jury Konkursowego, którego zadaniem było wyłonienie jednego spośród 10 najwyżej ocenianych miejsc, specjalnie powołana ekipa sprzątająca Jana przywróciła porządek na terenie rezerwatu – Skarpa Ursynowska. Zdobyła ona w konkursie ponad 24 tysiące głosów Internautów.

Akcja sprzątania rozpoczęła się o 9 rano. Udział w niej wzięli również mieszkańcy pobliskich osiedli, którzy za pomoc w sprzątaniu Rezerwatu otrzymali Eko – upominki od Jana Niezbędnego. Wszyscy zaangażowani w akcję uczestnicy zostali ugoszczeni przez Jana Niezbędnego gorącym poczęstunkiem. Sprzątanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, dzięki czemu z każdą chwilą uczestników przybywało coraz więcej, a w efekcie Skarpa Ursynowska uzyskała nowe, czyste oblicze.
Oby więcej takich gestów solidarności w walce o czyste przestrzenie.

Więcej o akcji na stronie: http://www.tujestbrudno.pl