Jan i Janek w kuchni, czyli kulinarna ekonomia!

Jan i Janek w kuchni, czyli kulinarna ekonomia!

8 grudnia w restauracji Roberta Sowy „N31“ odbyło się spotkanie z Janem Kuroniem, autorem książki „Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia” (Edipresse Książki). Rozmawialiśmy o tym, jak robić świadome zakupy, wspierać lokalnych przedsiębiorców, przygotowywać zdrowe i szybkie posiłki  oraz nie marnować żywności.

Co to znaczy być sprytnym w kuchni? Oczywiście trzeba nauczyć się przygotowywać posiłki szybko i tanio, ze zdrowych, lokalnych produktów, które, jak mówił Janek Kuroń, są w Polsce najlepsze. Ale prawdziwą tajemnicą sukcesu Janka Kuronia, którą zdradził mu jego Tata – Maciej Kuroń, jest odpowiednie przechowywanie i wykorzystywanie żywności. Aby nie marnować jedzenia, należy wiedzieć, co możemy trzymać w szafkach, co trzeba schować do lodówki, a co zamrozić. A w każdym przypadku niezbędne będą do tego… silikonowe pojemniki Jana Niezbędnego!

Na spotkaniu pojawili się znani i lubiani: Hanna Bakuła, Lidia Kopania, Łukasz Nowicki, Mariusz Totoszko, Katarzyna Pierścionek, Marieta Marecka, Danuta Błażejczyk, Jarosław Milner oraz szefowie kuchni Robert Sowa i Jerzy Pasikowski. Dyskusję poprowadził Paweł Loroch.

spotkanie autorskie z Janem Kuroniem

Nie mogło też zabraknąć Jana Niezbędnego, któremu, podobnie jak Autorowi książki, zależy
na komforcie i wygodzie każdego użytkownika kuchni oraz zadbaniu o jego budżet. Dlatego Jan Niezbędny angażuje się we wspieranie książki, w której, oprócz wielu wspaniałych przepisów na dania Jana Kuronia oraz desery Anety Kuroń, znajdziemy porady dotyczące zasad ekonomicznego gospodarowania żywnością.

Warto zaznaczyć, że „Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia” jest wzbogacona o treści multimedialne, takie jak filmy czy dodatkowe zdjęcia. Odtworzenie zakodowanych treści możliwe jest dzięki bezpłatnej aplikacji TAP2C dostępnej w systemach Android oraz iOS.

 

Żyj Wygodniej!

Jan Niezbędny