Jan Niezbędny w akcji Czyste Tatry 2014

Jan Niezbędny posprząta Tatry!

W pierwszy weekend lipca (3-6.07.) ekologiczni wolontariusze opanują Tatry i tym samym rozpocznie się akcja „Czyste Tatry”. W wielkim sprzątaniu już trzeci raz skutecznie pomoże Jan Niezbędny.

 

Letnie sprzątnie Tatr to już właściwie tradycja - tak, jak udział w przedsięwzięciu  Jana Niezbędnego. Marka trzeci rok z rzędu jest partnerem akcji „Czyste Tatry”. W tym roku wesprze wolontariuszy, dostarczając na miejsce  ekologiczne worki na śmieci oraz rękawiczki. Dzięki nim uczestniczy akcji raz dwa poradzą sobie z odpadkami zgromadzonymi na górskich szlakach, a tym samym pomogą przywrócić dawny blask pięknym krajobrazom: - Znamy się na sprzątaniu jak mało kto. Dlatego z wielkim zapałem włączyliśmy się w szczytną akcję oczyszczania narodowego dobra, jakim są właśnie Tatry. W ten sposób chcemy rozwijać świadomość ekologiczną w Polsce i pokazywać, że każdy z nas, nawet poprzez drobną zmianę swych codziennych nawyków, może przyczynić się do tego, że wokół będzie czyściej i przyjemniej – wyjaśnia Waldemar Kletkiewicz, Senior Brand Manager, Sarantis Polska.

Ekologia królować będzie jednak nie tylko na szlakach, ale także na imprezowym polu namiotowym. Aby pomóc organizatorom w utrzymaniu miejsca w czystości, Jan Niezbędny ufundował specjalne kosze, które ułatwią segregację odpadków na base campie. Dodatkowo w namiocie marki – poza wspominanymi darmowymi produktami – na wolontariuszy czekać będą wskazówki i porady związane ze sprzątaniem.