Jan Niezbędny wspiera akcję Baltica

Jan Niezbędny wspiera akcję Baltica

Jan Niezbędny miał okazję do wsparcia następnej chwalebnej inicjatywy młodych ludzi, którzy w dniach 2 czerwca – 9 lipca 2012 zorganizowali spływ Wisłą od Krakowa do Gdańska na tratwie zbudowanej z surowców wtórnych. W trakcie ponad miesięcznej przygody, przypłynęli 861 km promując ideę ochrony środowiska i zwracając uwagę na niezwykłą urodę Wisły.

Na pokładzie tratwy znalazła się załoga ekologów z Krakowa, którzy mieli jeden cel – promować działania na rzecz ochrony naturalnego środowiska. Każdy uczestnik otrzymał od organizatorów worko-plecak i worki na śmieci Eko-natura. Młodzi ekolodzy zorganizowali się na Facebooku, pozyskali materiały do wybudowania tratwy w całości z surowców wtórnych: plastikowych butelek, drewnianych europalet, które wcześniej jeździły w tirach i metalowej siatki ze złomowiska. 

Podczas przeprawy dokumentowali piękno doliny Wisły, przeprowadzali pomiary czystości wody, organizowali akcje zbierania śmieci wzdłuż brzegu oraz promowali zdrowy styl życia. Spływ zakończyła rozbiórka tratwy, a wszystkie elementy konstrukcyjne zostały przekazane do recyklingu. Planowane są też liczne prelekcje, akcje sprzątania świata i wystawy fotografii z wyprawy.

Więcej o projekcie: http://www.balticaproject.eu/