Jan Niezbędny wspiera akcję WSTYD NAD WISŁĄ

Jan Niezbędny wspiera akcję WSTYD NAD WISŁĄ

14 maja ruszyła akcja mająca na celu wysprzątanie lewego brzegu Wisły. Grupa ekologów i miłośników Warszawy z własnej inicjatywy nagłośniła projekt w Internecie. Zmagania ochotników podczas sprzątania szlaków wspiera organizacyjnie Jan Niezbędny zaopatrując grupy sprzątające w worki oraz gumowe rękawice.


Ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy 2012, które odbędą się m.in. na nowo wybudowanym Stadionie Narodowym, uwagę mieszkańców przykuł pominięty przez władze m. st. Warszawy lewy brzeg Wisły. W ramach wspierania stolicy w przygotowaniach na przyjęcie setek kibiców, Warszawiacy napisali list otwarty, apelując o zwrócenie uwagi na ten problem - uprzątnięcie, postawienie śmietników, naprawienie nawierzchni.

 

Ochotnikom brakuje przede wszystkim sprzętu. Własne miotły, szufle, plastikowe łopaty często nie wystarczają. Dlatego też Jan Niezbędny postanowił wesprzeć akcje poprzez dostarczenie niezbędnych artykułów. Mimo to problem pozostaje nie do końca rozwiązany. Zbyt mała ilość śmietników w krótkim czasie znów doprowadzi do zaśmiecenia lewego brzegu Wisły. Aby efekt akcji mógł zostać utrzymany również po jej zakończeniu.  organizatorzy postanowili zwrócić na ten problem uwagę władz. Swoimi działaniami chcą zmotywować miasto do zainwestowania w dużą ilość nowych koszy na śmieci.

Realizacja projektu „Wstyd nad Wisłą” potrwa do 7 czerwca. Osoby, które zechcą zasilić szeregi ekip sprzątających mogą zapoznać się z pomysłem na facebook’u Informacje o przebiegu akcji pojawiały się również w prasie i telewizji za pośrednictwem TVN 24 oraz POLSAT-u. Jan Niezbędny zachęca do wsparcia inicjatywy!

Więcej o akcji można przeczytać na:

https://www.facebook.com/events/138288189637008/

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,wstydza-sie-za-wisle-wiec-zaczeli-ja-sprzatac,44972.html