Konkurs BlogerChef – relacja z pierwszego półfinału w Gniewinie

Konkurs BlogerChef – relacja z pierwszego półfinału w Gniewinie

I półfinał konkursu dla blogerów kulinarnych BlogerChef – już za nami. Stylowe wnętrza hotelu Mistral Sport w Gniewinie**** pozwoliły uczestnikom konkursu rywalizować w  doskonałej atmosferze.

W ocenie blogerów biorących udział w I półfinale BlogerChef, ciężko mówić o rywalizacji: „To był weekend wielkich przeżyć, wspaniałej zabawy i niesamowitych doznań kulinarnych. Wróciłam do domu naładowana pomysłami i energią do dalszego gotowania i odkrywania innych kulinarnych wysp” – mówi o konkursie jedna uczestniczek, autorka bloga  http://cafebabilon.blogspot.com.

Dzięki BlogerChef blogerzy kulinarni mieli szansę poznać się lepiej, bo oprócz testu z wiedzy kulinarnej sprawdzili się gotując w czteroosobowych zespołach, przy czym każdy z uczestników raz był szefem zespołu, a trzykrotnie - członkiem zespołu pracującego pod rozkazami innego uczestnika.

Najtrudniejszym momentem konkursu okazała się ocena potraw. Werdykt wydawali jurorzy uwzględniając kryteria tj.:  smak potraw, higienę pracy oraz umiejętność kierowania i pracy w grupie. Ale nawet konieczność bycia ocenianym nie odebrała uczestnikom BlogerChef radości i satysfakcji płynącej z obcowania  z kulinarnymi sławami i możliwości korzystania z ich ciekawych radami oraz obserwowania ich mistrzowskich sztuczek.

Najlepszym podsumowaniem konkursu są słowa jednej z uczestniczek: „To konkursowe gotowanie okazało się wspaniałą szkołą. Bo przez te kilka godzin nauczyłam się tak wiele... Podpatrywanie innych w akcji, możliwość poznania ich autorskich przepisów oraz dzielenie się kulinarnymi poradami było wspaniałym sposobem na wymianę doświadczeń. „

Szczęśliwym zwycięzcą I półfinału BlogerChef został Michał Staszczyk – autor bloga http://www.paszczakgotuje.pl/.

Jan Niezbędny jest patronem konkursu BlogerCher. Kolejny półfinał odbędzie się w dniach 15-16 lutego na Zamku Dubiecko.  

Relacja video z I półfinału: http://bit.ly/UwUB1H