Piknik Ekologiczny w Ojcowskim Parku Narodowym

Piknik Ekologiczny w Ojcowskim Parku Narodowym

Ośmielimy się stwierdzić, że powiedzenie „małe jest piękne” powstało z myślą o Ojcowskim Parku Narodowym – najmniejszym parku narodowym w Polsce i jednocześnie jednym z najpiękniejszych. Jak możesz pomóc w zachowaniu jego czystości i uroku? Weź udział w Pikniku Ekologicznym, który odbędzie się 20-21 kwietnia.

Piknik Ekologiczny

Piknikowi kolejny już raz będzie towarzyszyła akcja „Czyste Góry, Czyste Szlaki” zorganizowana przez Klub Podróżników Śródziemie, w ramach której pasjonaci górskich wędrówek pomagają oczyszczać ze śmieci szlaki turystyczne. Od rana 21 kwietnia na parkingu pod ruinami zamku w Ojcowie, przy wjeździe na teren parku na Złotej Górze oraz przy parkingu pod Zamkiem w Pieskowej Skale będzie można otrzymać worki na śmieci i rękawice jednorazowe Jan Niezbędny. Każdy uczestnik może wybrać dowolny fragment znakowanego szlaku na terenie parku.

Piknik Ekologiczny

Zakończenie akcji, podczas którego wręczone zostaną dyplomy oraz upominki dla najaktywniejszych uczestników (w tym również za najdłuższą oczyszczoną trasę czy najciekawszy zebrany śmieć) odbędzie się na łące przy Bazarze Warszawskim w centrum Ojcowa.

Piknik Ekologiczny

Dołącz do akcji – razem zadbajmy o czystość szlaków w Ojcowskim Parku Narodowym!

Więcej informacji znajdziesz na:  http://klubpodroznikow.com/akcje-eko/131-sprzatanie/1599-park-w-ojcowie.