Po raz trzeci sprzątaliśmy Tatry

Po raz trzeci sprzątaliśmy Tatry

Kilkanaście tysięcy wydanych worków, ponad trzy tysiące wolontariuszy i prawie 600 kg śmieci zebranych podczas lipcowego weekendu – to bilans tegorocznej akcji „Czyste Tatry” (3-6.6.2014), w której uczestniczyliśmy już po raz trzeci.

Zebrać w jednym miejscu tysiące wolontariuszy, żeby razem posprzątać naszą narodową dumę – ta właśnie szlachetna idea przyświeca twórcom akcji „Czyste Tatry”, Stowarzyszeniu „Czysta Polska”. Jan Niezbędny towarzyszy inicjatywie od samego początku, aktywnie wspierając organizację wydarzenia.

Podobnie jak w poprzednich latach, także i tym razem zapewniliśmy wszystkim wolontariuszom akcesoria niezbędne do sprzątania – przez cały weekend w naszym namiocie wydaliśmy kilkanaście tysięcy darmowych worków i par rękawiczek jednorazowych, a większe grupy wyposażyliśmy dodatkowo w specjalne workoplecaki. Dzięki nim ponad trzem tysiącom ochotników udało się skutecznie oczyścić górskie szlaki z zalegających śmieci. Podczas weekendu w górach panowała prawdziwie letnia pogoda, dlatego każdy z wolontariuszy otrzymał od nas także krem chroniący przed promieniami słonecznymi. Dodatkowo, aby zapewnić czystość na terenie imprezy, przygotowaliśmy również specjalne kosze do segregacji odpadków. W efekcie na Dolnej Równi Krupowej przez cały weekend panowała przykładna czystość.

Bilans tegorocznej akcji napawa optymizmem – do 6 lipca zebraliśmy 580 kg śmieci, czyli aż o 280 kg mniej niż podczas minionej edycji: - Z roku na rok Tatry stają się coraz czystsze, a świadomość ekologiczna Polaków wyraźnie wzrasta. Jesteśmy naprawdę dumni z tego, że ma w tym swój udział także Jan Niezbędny. Na pewno w przyszłym roku będziemy razem ze Stowarzyszeniem „Czysta Polska” nadal pracować nad tym, aby wynik akcji w 2015 roku był jeszcze lepszy – podsumowuje Bartek Szakiewicz, brand manager marki Jan Niezbędny.

„Czyste Tatry” to jednak nie tylko samo sprzątanie. Akcji towarzyszyły interesujące spotkania i prelekcje. Z kolei o doskonałą rozrywkę zatroszczyły się gwiazdy programu X-Factor oraz zespół Future Folk. Dzięki temu szczytną akcję udało się połączyć z doskonałą zabawą. My nie możemy już doczekać się przyszłorocznej edycji.