Puchar Jana Niezbędnego i tytuł Mistrza Grillowania przyznany!

Puchar Jana Niezbędnego i tytuł Mistrza Grillowania przyznany!

Wielki Finał i wybór najlepszej grillowej propozycji zaostrzył apetyty i wzbudził gorące emocje! Ostatecznie nasze jury w składzie: Kinga Paruzel i Jan Kuroń uległo smakowi koperkowo-czosnkowych filetów z kurczaka serwowanych z warzywami i plackiem z bryndzą. Właśnie to popisowe danie zagwarantowało Panu Pawłowi Puchar Jana Niezbędnego oraz zwycięstwo w trzeciej edycji Mistrzostw w Grillowaniu.

Moc atrakcji, duch rywalizacji i wspólnej zabawy oraz feeria smaków i zapachów sprawiły, że tegoroczny Wielki Finał III Mistrzostw w Grillowaniu był absolutnie niepowtarzalny. Rodzinny weekend w Iławie, z finalistami konkursu w roli głównej, rozpoczęliśmy od rozrywki. Gry terenowe w wydaniu Jana Niezbędnego, rejs statkiem po Jezioraku oraz krajoznawcza wycieczka rowerowa zagwarantowały przyjemny i aktywny wypoczynek. Podczas warsztatów kulinarnych nasi eksperci, Kinga Paruzel i Jan Kuroń, podzielili się z uczestnikami całą serią grillowych trików i porad, które znalazły swoje zastosowanie w Wielkim Finale.

Ostateczny pojedynek na potrawy z grilla pośród mazurskich krajobrazów był naprawdę gorący! Zmagania uczestników odbywały się pod czujnym okiem nie tylko naszego jury, ale również Radia Zet i Dzień Dobry TVN. Atmosfera przepełniona była duchem rywalizacji i zapachem smakowitych potraw. Każda minuta przybliżała nas do wyboru finałowego przepisu. W szranki stanęły aromatyczne piersi kurczaka w różnych wersjach, soczyste żeberka w słodko-ostrym sosie chilli oraz oryginalna sałatka z grillowanymi krewetkami i ananasem. Bezkonkurencyjne okazały się koperkowo-czosnkowe filety z kurczaka z warzywami i plackiem z bryndzą, które zachwyciły bogactwem smaku, precyzją przygotowania, kuszącym zapachem oraz zachwycającym wyglądem. Pan Paweł otrzymał bezcenny Puchar Jana Niezbędnego oraz wysokiej klasy grill wraz z koszem grillowych akcesoriów od Jana Niezbędnego. Choć zwycięzca może być tylko jeden, to pozostała czwórka finalistów również urzekła jury swoimi przepisami i otrzymała od nas grille i kosze wypełnione niezbędnymi produktami. Ale najwspanialszą nagrodą był fantastyczny, rodzinny wyjazd w towarzystwie wytrawnych kucharzy i miłośników grillowych smaków!

Wszystko, co dobre, szybko się kończy, ale nam ten weekend z pewnością pozostanie na długo w pamięci. Sami zobaczcie, jak wspaniale się bawiliśmy: .

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy kreatywności i pomysłowości, dziękujemy za zgłoszenia i za to, że byliście z nami w czasie finałowego weekendu. A wszystkich entuzjastów kuchni „pod chmurką” już teraz serdecznie zapraszamy do kolejnej edycji!