Smaki Azji w 5. półfinale BlogerChefa

Smaki Azji w 5. półfinale BlogerChefa

W ostatnim półfinale konkursu nie mogło zabraknąć pysznego jedzenia, wspaniałych atrakcji i oczywiście kulinarnej rywalizacji. Tym razem uczestnicy konkursu zmierzyli się z kuchnią azjatycką - czy zafundowali jurorom prawdziwe wejście smoka? Zachęcamy do przeczytania pełnej relacji.

Rozgrywki półfinałowe poprzedziły warsztaty kulinarne, podczas których doświadczony szef kuchni na oczach publiczności przyrządził m.in. filet z kurczaka w sosie teryaki z curry, sokiem z limonki i nutą kolendry. Swoich sił mogli spróbować również uczestnicy pokazu.

Smaki Azji w 5. półfinale BlogerChefa

Jak Azja to Japonia, a jak Japonia to sushi. To właśnie pokaz sushi stanowił kolejną atrakcję ostatniego półfinału. Prawdziwy sushi-master opowiedział zebranym gościom o rodzajach i technikach przygotowywania cieszącego się ogromną popularnością specjału. Blogerzy oraz inni uczestnicy pokazu po raz kolejny zakasali rękawy i zgodnie z bardzo oryginalną sugestią mistrza zamykali chrupiące kawałki kurczaka (!) w płatach nori i warstwie kleistego ryżu.

Bogatsi o nową wiedzę blogerzy przystąpili do zmagań konkursowych. Choć przyrządzono wiele dań pysznych dań, serca jurorów najskuteczniej podbił deser kokosowy z mango, pistacjami i limonką autorstwa Małgosi Jaszczyk, prowadzącej blog tapasdecolores.blogspot.com. Uznanie zdobyły też azjatycka zupa z ananasa i chili oraz mus z kandyzowanego imbiru zaprezentowane przez Annę Grzesiak, zdobywczynię drugiego miejsca.

Smaki Azji w 5. półfinale BlogerChefa

Warto wspomnieć, że zarówno w zmaganiach uczestników, jak i w zaprowadzaniu porządku po zakończeniu rywalizacji brały udział produkty Jan Niezbędny.

Smaki Azji w 5. półfinale BlogerChefa

Wielki Finał konkursu już 22 czerwca, a nim kolejne niespodzianki oraz oczywiście walka o tytuł BlogerChefa.  Relację znajdziecie jak zawsze na stronie www.janniezbedny.pl.

Smaki Azji w 5. półfinale BlogerChefa