Aneta i Jan Kuroniowie

Spotkanie prasowe z Anetą i Janem Kuroniami!

We wtorek, 9 grudnia, w warszawskim Studiu Kulinarnym Cook Up, zorganizowaliśmy spotkanie prasowe dla przedstawicieli mediów. W przedświątecznej atmosferze wspólnie próbowaliśmy dań przyrządzanych na naszych oczach przez gości specjalnych – Anetę  i Jana Kuroniów.

 

Tatar ze śledzia, kaczka w sosie pomarańczowo-żurawinowym, pachnący piernik i deser z granolą znikały z talerzy w błyskawicznym tempie. Zanim jednak goście mogli spróbować tych pysznych potraw, pełna energii para zaangażowała ich w niektóre etapy gotowania, doprawiania i dekorowania. Głodni nowej wiedzy, wspólnie z przedstawicielami mediów, chętnie zadawaliśmy pytania, próbując dotrzeć do kulinarnych tajemnic Anety i Jana. Oboje chętnie podejmowali kulinarne dyskusje, dzielili się swoimi specjalnymi trikami, które chętnie stosują w kuchni oraz opowiadali o swoich ulubionych produktach Jana Niezbędnego. Foremki aluminiowe do prażenia płatków owsianych czy pojemniki silikonowe do przechowywania piernikowego ciasta – tak Aneta Kuroń tłumaczyła konieczność obecności w rodzinnej kuchni… aż dwóch Janów. Na szczęście Jan Kuroń z Janem Niezbędnym dogaduje się równie dobrze, bo chętnie używa jego torebek strunowych do marynowania piersi z kaczki. Oboje zdradzili, że bez produktów Jana Niezbędnego gotowanie i pieczenie nie byłoby tak wygodne.

Najedzeni i usatysfakcjonowali kilkoma godzinami w doborowym towarzystwie pożegnaliśmy naszych kucharzy i gości z nadzieją na kolejne tak inspirujące spotkanie.