Wspólnie zdobywamy szczyty… czystości!

Wspólnie zdobywamy szczyty… czystości!

Za nami 5. edycja projektu „Czyste Tatry”, największej akcji sprzątania polskich gór! W pierwszy weekend lipca na tatrzańskie szlaki wyruszyło ponad 4 tysiące wolontariuszy. Efekt? 280 kilogramów zebranych śmieci!

Te statystyki gwarantują edycji miano rekordowej. Nie tylko ze względu na ogromną liczbę zaangażowanych uczestników, ale również dlatego, że z roku na rok pozostaje do zebrania coraz mniej śmieci. Tendencja ta pokazuje, że idea projektu „Czyste Tatry”, czyli zmiana świadomości i ukierunkowanie zachowań turystów w stronę ekologicznej odpowiedzialności, ma realne przełożenie i nie sprowadza się jedynie do mobilizacji w czasie kolejnych odsłon akcji.

Jan Niezbędny, aktywnie angażując się w kwestie związane z ekologią oraz środowiskiem naturalnym, wspiera akcję „Czyste Tatry” od początku jej istnienia. Jako partner wydarzenia, w tym roku również zadbał o wyposażenie dla ekip sprzątających, przekazując im niezbędne przy zbiórce śmieci akcesoria: jednorazowe rękawice ochronne i worki na śmieci Eko Natura. Ponadto wszystkim wolontariuszom i uczestnikom akcji zapewnił możliwość odpoczynku i złapania oddechu w Dolnej Równi Krupowej, w specjalnie w tym celu stworzonej Strefie Wypoczynku Jana Niezbędnego, która została wyposażona w namioty, leżaki, wygodne materace i palety.

Tegoroczną akcję zaliczamy do niezwykle udanych. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za niesamowite zaangażowanie oraz wspólne tworzenie z nami Czystej Polski! Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji, a także dbania o środowisko naturalne przez cały rok! 

Obejrzyjcie naszą relację z tegorocznej akcji: