Zwyciężczyni Susz Triathlon 2014 Agnieszka Jerzyk

Wywiad ze zwyciężczynią Susz Triathlon 2014

Rozmowa z Panią Agnieszką Jerzyk

 

1. Pokonała Pani wiele osób które startowały na tym samym dystansie. Gratulacje! Jakie uczucie towarzyszyło Pani na mecie?

 

Po przekroczeniu linii mety byłam bardzo zmęczona, ale i szczęśliwa, że po raz siódmy zdobyłam tytuł Mistrzyni Polski na dystansie sprinterskim. Starty w Mistrzostwach Polski w ostatnich latach nie są moim priorytetem, ale lubię brać w nich udział. 

 

2. Dlaczego akurat bieganie? Co sprawia, że wybrała Pani ten właśnie sport?

 

Od najmłodszych lat uprawiam sport. Swoją przygodę ze sportem zaczęłam w pierwszej klasie szkoły podstawowej od pływania. Po kilku latach treningu w gimnazjum zamieniłam pływanie na bieganie, gdzie rozwijałam się bardzo szybko. Jednak cały czas czegoś mi brakowało. Kiedy po raz pierwszy wystartowałam w triathlonie w 2005 roku, wiedziałam, że właśnie w tej dyscyplinie sportu będę się dalej spełniać.

 

3. Jak wyglądały Pani przygotowania do startu?

 

W Mistrzostwach Polski startuję zazwyczaj bez większego przygotowania. Moim głównym celem jest zdobycie kolejnej kwalifikacji olimpijskiej oraz starty zagraniczne, podczas których reprezentuję kraj, dlatego wszystkie moje treningi podporządkowane są tym właśnie startom.

 

4. Czym zajmuje się Pani poza sportem? Zarówno zawodowo, jak i hobbystycznie?

 

Poza sportem nie mam zbyt wiele czasu, by zajmować się czymś dodatkowo. Jestem zawodowym żołnierzem, ale i ta praca związana jest ze sportem. Poza tym jestem studentką PWSZ w Lesznie. W wolnych chwilach lubię poczytać książki i posurfować na internecie.

 

5. Jak się Pani podobała organizacja imprezy w Suszu? Marka Jan Niezbędny zadbała o „chłodzenie” zawodników podczas zmagań. Czy woreczki do lodu, kubeczki i gąbki przyniosły trochę ochłody podczas zawodów?

 

Bardzo lubię przyjeżdżać do Susza, były to moje trzecie zawody w tym malowniczym miejscu. Zawody zorganizowane są bardzo dobrze. W tym roku start z pontonu był bardzo widowiskowy. Po raz kolejny podczas startu było upalnie, dlatego chłodzenie było bardzo ważne, każdy kubek wody dawał potrzebne orzeźwienie.

 

6. Jan Niezbędny wprowadza coraz więcej produktów, dzięki którym można gotować szybko i co więcej bardzo zdrowo, np. smażąc bez tłuszczu, co pewnie jest niezwykle ważne dla sportowców. Jak Pani postrzega takie działania?

 

Tak, dieta w sporcie jest bardzo ważna, ale w dzisiejszych czasach nie tylko sportowcy dbają o zdrowie. Każdy z nas chce aby jego dieta była jak najbardziej zdrowa, dlatego cieszymy się, że jest coraz to więcej produktów, przy pomocy których sprawiamy, że nasze posiłki są zdrowsze. Do tego szybsze przygotowanie posiłków daje nam dodatkowy czas, który możemy poświęcić na regenerację czy inne przyjemności.

 

7. A czy na co dzień stosuje Pani w domu produkty od Jana Niezbędnego?

 

Jestem rzadkim gościem w kuchni, choć ostatnio uczę się gotować dla mojego chłopaka. Jak na razie najczęściej z Waszych produktów korzystam pakując kanapki na podróż,  ale w kuchni mojej mamy nie brakuje papieru do pieczenia, folii aluminiowej czy rękawów do pieczenia kurczaka.  Z chęcią spróbuję Waszych produktów w zaczynającej się mojej przygodzie w kuchni :)