deska premium marina

Jak uprasować i nie zwariować?

Większość z nas myśląc o prasowaniu woli udawać, że jego ubrania są gładkie i niepogniecione. Uważamy tę czynność za żmudne zajęcie, w dodatku denerwujące, jeśli nie możemy czegoś rozprasować. Czy musi tak być?

Otóż nie! Mamy dla Was kilka porad, aby ułatwić Wam prasowanie:

  • Unikajcie odwirowywania prania na wysokich obrotach - ograniczy to ilość zagnieceń, które trzeba będzie rozprasować;
  • Jeśli przypinacie pranie klamerkami, zmniejszcie ich ilość;
  • Koszule najpierw powieś na wieszaku, a dopiero wtedy na suszarce.
  • Przed rozwieszaniem prania pamiętajcie, aby je strzepnąć, by się rozprostowało;
  • Prasujcie ubrania również na lewej stronie;
  • Posegregujcie prawnie według jego temperatury prasowania. Zacznijcie prasowanie od tkanin wymagającej najniższej temperatury, stopniowo ją zwiększając.
  • Tkaninę, na której widoczny jest kierunek włosa, prasujcie  „z włosem”
  • Do prasowania używajcie czystej przegotowanej, chłodnej wody lub wody destylowanej. Dzięki temu żelazko nie będzie się zatykać, bo ograniczycie powstawanie kamienia;
  • Prasujcie ubrania przy użyciu prostych ruchów, ponieważ ruchy okrężne mogą rozciągnąć tkaninę.

Bardzo ważną kwestią jest jednak odpowiedni sprzęt, który pozwoli Wam komfortowo zająć się obowiązkami domowymi.  Na pomoc w prasowaniu rusza oczywiście Jan Niezbędny, oferując trzy nowe modele desek do prasowania. Specjalna blokada uniemożliwi złożenie się stojącej deski podczas prasowania, a płynna regulacja wysokości sprawi, że nie będziecie musieli schylać się podczas prasowania, dzięki czemu nie będzie doskwierał Wam ból pleców.

Odkładanie ubrań w jednym miejscu może powodować ich ponowne zagniatanie, dlatego też w deskach Jana Niezbędnego znajdziecie specjalne tłoczenia na metalowej półce na wieszaki z wyprasowanymi ubraniami.
Deska do prasowania compact plus

Deska do prasowania Compact Plus
 

Deski compact plus  oraz premium dodatkowo wyposażone są w gniazdko elektryczne i przedłużacz, a także w składana antenkę, która podtrzymuje przewód żelazka, ułatwiając prasowanie.

deska do prasowania premium

Deska do prasowania Premium
 

Kształt nóg deski Premium został zaprojektowany tak, abyście mogli prasować wygodnie nie tylko na stojąco, ale także na siedząco, a specjalne nakładki na nogi deski ułatwiają idealne jej wypoziomowanie. Przestrzeń pod deską umożliwia za to wstawienie kosza na pranie lub stacji parowej. Dzięki temu wszystko, czego potrzebujecie, macie pod ręką!

deska do prasowania standard  
Deska do prasowania Standard