Czyste Tatry

Jan Niezbedny pomaga posprzątać Tatry

W ostatni weekend czerwca 2012 odbędzie się największe w historii sprzątanie Tatr! Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy chętni, których zjednoczy jeden cel – posprzątanie górskich szklaków. Twórcą tej inicjatywy jest Klub Podróżników ŚRÓDZIEMIE. Akcji będzie patronować Jan Niezbędny. O bezpieczny przebieg akcji zadba jak zawsze niezawodny TOPR oraz Polski Związek Alpinizmu.

Sprzątanych będzie 129 szczytów oraz kilka tatrzańskich dolin. Celem akcji jest przede wszystkim przygotowanie szlaków na tłumy pasjonatów Tatr, które już wkrótce rozpoczną górskie wędrówki, jak również podniesienie świadomości Polaków o najpiękniejszym kawałku naszej ojczyzny. Poza liczną grupą dobroczyńców, swoją pomoc przy ekologicznych działaniach zaoferowało mnóstwo znanych Himalaistów i sześcioosobowa ekipa Jana Niezbędnego.

 

Specjalnie na tę okazję wyprodukowanych zostanie 100 plecaków do transportowania śmieci z trudno dostępnych miejsc. Jan Niezbędny zadba również o zaopatrzenie akcji w worki Eko Natura, z których znaczna część  po zakończeniu imprezy, zostanie podarowana schroniskom. Przez cały sezon obdarowane placówki zadbają, aby turyści wychodzący na tatrzańskie szlaki byli w nie zaopatrywani.

 

Na Równi Krupowej powstanie miasteczko namiotowe, które zostanie otwarte już w czwartek 28 czerwca o godzinie 16. Uczestnicy odnajdą tam strefę multimedialną oraz miejsce, w którym na koniec akcji zgromadzone zostaną wszystkie śmieci. Punkt kulminacyjny całego przedsięwzięcia nastąpi w sobotę 30 czerwca o godzinie 15. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie, ilość sprzątających ochotników będzie ograniczona do 3 tysięcy.

 

Więcej informacji o akcji na www.czystetatry.pl.