Artykuły

wszystkie artykuły

Przepisy

Nowe zastosowania woreczków do lodu

Nowe zastosowania woreczków do lodu

Pachnące cytryny, zielone limetki, ulubione wino – co zrobić z ich nadmiarem. Zamiast wyrzucić cytrusy do kosza a wino wylewać do zlewu, możesz zrobić coś lepszego. Wyciśnij sok z owoców, zachowaj niewykorzystane wino. Stwórz lodowe, smakowe kostki. Przekonaj się, jakim będą wspaniałym dodatkiem w najmniej oczekiwanym momencie.

Czarna jak heban misa, wypełniona do cna cytrynami to szczególna ozdoba stołu. Niestety, jej żywotność pewnego dnia dobiega końca i wtedy pojawia się problem. Co zrobić z cytrynami, przecież szkoda je wyrzucić.

Inna sytuacja – organizujesz letnie przyjęcie w ogrodzie. Chcesz, żeby wszystko było idealne. Rozżarzone węgle, świece w ogrodzie i pokrojone na ćwiartki limonki i pomarańcze. Tego lata odwiedziłaś egzotyczne miejsce i bardzo chciałaś podzielić się ulubionymi przepisami na drinki. Okazało się jednak, że przyjaciele, pomimo szczerych chęci nie zdołali wypić wszystkiego co dla nich przygotowałaś. Impreza dobiegła końca, a Ty zostałaś z wielkim bałaganem do posprzątania i dwoma szklankami pysznego, cytrusowego soku. Zostały Ci również dwie niedopite butelki wina.

Znamy rozwiązanie Twojego problemu. Niewykorzystany sok z cytryn, pomarańczy, limetek, czy nawet wina możesz zamrozić.

W jaki sposób? Nic prostszego! Przelej sok do woreczków do lodu Jana Niezbędnego i schowaj do zamrażalnika. Zamrożone wino doskonale sprawdzi się, gdy najdzie Cię ochota na pikantne krewetki z patelni lub inne danie, które najlepiej smakuje w towarzystwie alkoholu. Natomiast lodowa, cytrusowa kostka dodana do ulubionego drinka umili wieczorne chwile po ciężkim dniu pracy. W lato, zamieni Twoja lubioną, mrożoną herbatę w chwilę rozkoszy i prawdziwego relaksu.

W jaki inny, ciekawy sposób możesz wykorzystać woreczki do lodu? Mogą służyć Ci, jako lodowaty i przynoszący ulgę okład na głowę po intensywnej, nocnej zabawie. Mogą być pomocne, gdy nabijesz sobie siniaka na udzie lub skutecznym narzędziem ataku na niewiernego kochanka.

Zastosowań woreczków do lodu może być wiele.

Liczy się przede wszystkim niestandardowe myślenie i Twoja pomysłowość w kuchni.