Artykuły

wszystkie artykuły

Przepisy

Pachnące Świętami prezenty

Pachnące Świętami prezenty

Własnoręcznie wykonany prezent ma największą wartość. Nie musi być ani drogi, ani nazbyt okazały. Liczy się to, że został wykonany z sercem i własnymi rękami. Pomysłów na własnoręczne prezenty jest całe mnóstwo. Liczy się kreatywność, pomysł i własna inwencja. Przedstawiamy Wam propozycję, na pachnące przyprawą korzenną małe cudeńka. Ich zachwycające kształty i smak oczarują każdego obdarowanego. Mowa o pierniczkach.

Święta to czas wyjątkowy jeśli chodzi o obdarowywanie innych. W tym szczególnym okresie, dzielenie się innymi podarunkami jest znaczenie łatwiejsze i przyjemniejsze. Stajemy się bardziej empatyczni, chcemy pomagać uboższym. Z chęcią działamy na rzecz zwierząt, potrafimy wybrać się do schroniska z podarunkami dla czworonogów. Chcemy, aby każda napotkana osoba poczuła się szczególnie w naszej obecności. Dla każdego gościa, który ma zamiar nas odwiedzić mamy przygotowany podarunek. To nie musi być nic drogiego, chodzi o symbol.

Obdarowywanie najbliższych przyjaciół i trochę dalszych znajomych to nie lada przyjemność. Nie każdy z nas ma pomysł na mini podarunki, które ucieszą bardziej niż drogie prezenty. Nasza propozycja to małe, pachnące goździkami, wanilią i cynamonem cudeńka. Chodzi oczywiście o pierniczki. Przepisów na ten wyjątkowy wypiek jest całe mnóstwo. Mogą być jak poduszeczki – miękkie i mięsiste, albo wręcz odwrotnie twarde i chrupiące. Niezależnie od ciasta z jakiego są wykonane możemy zamienić je w małe dzieła sztuki. Dzięki wymyślnym foremkom, w mig wyczarujemy Pana Bałwana z Panią Bałwanową. Zbudujemy dla nich piernikowe iglo i otoczymy lasem pachnących choinek. To jednak nie wszystko. Na rynku możemy wybierać i przebierać w produktach do dekoracji pierniczków. Różnokolorowe posypki, lukry, pisaki zachwycają kolorami i kształtami. Teraz bez problemu możesz przyozdobić piernikową choinkę w bombki i łańcuch świąteczny. Do zabawy możesz zaprosić swoje dzieci, a nawet przyjaciółki. Dla maluchów będzie to wyjątkowo kreatywna zabawa i fajnie spędzony czas z mamą. W towarzystwie przyjaciółek to chwila na ploteczki i wypicie kubka grzanego wina doprawionego goździkami. Im więcej rąk do pracy, tym lepiej – taka jest zasada.

Co dalej… Mając odpowiedni przepis sięgnij po papier do wypieków w arkuszach Jana Niezbędnego. Arkusze idealnie pasują do wnętrza dużej blachy Twojego piekarnika. Nie będziesz musiała walczyć z nożyczkami, żeby wyciąć idealnie prosty fragment papieru. Papier jest obustronnie pokryty warstwą silikonu, więc możesz do więc używać z dowolnej strony. Doskonale zastąpi Ci tradycyjne natłuszczenie blachy, skutecznie zapobiegając przywieraniu ciasta do formy. Unikniesz żmudnego czyszczenia formy, które groziło Ci w przeszłości.
Po upieczeniu pierniczków, wystudź je na drucianej siateczce, a następnie po kilka sztuk zapakuj w zgrabne paczuszki. Obwiąż kolorową wstążeczką, doczep bilecik i zobacz, jaką przyjemność sprawisz bliskiej Ci osobie.