Artykuły

wszystkie artykuły

Przepisy

Przechowywanie żywności z Janem Niezbędnym

Przechowywanie żywności z Janem Niezbędnym


Czas można zatrzymać! Stało się to możliwe dzięki produktom do przechowywania żywności Jana Niezbędnego.

Stosując je, zatrzymujesz czas dla swoich potraw, przetworów czy ciast. Kilkukrotnie wydłużysz ich okres świeżości.

Gdy najdzie Cię na nie ponowna ochota, bez obaw możesz po nie sięgnąć.
Gdy chcesz zamrozić dowolny produkt z powodzeniem możesz sięgnąć po torebki strunowe Jana Niezbędnego. Są również niezwykle wygodne w sytuacji, gdy szukasz sposobu na bezpieczne przechowywanie sypkich i drobnych przedmiotów, w rodzaju muszelek przywiezionych z wakacji, czy po prostu kaszy.

Zamykanie i otwieranie torebek jest łatwe, a torebki po zamknięciu są całkowicie szczelne, możesz w nich zamrażać nawet zupy czy niewielkie ilości wina. Ponadto nadają się do mycia w zmywarce do naczyń! Możesz ich używać wielokrotnie. Na każdej torebce znajduje się nadrukowane specjalne pole, po którym można pisać zwykłym długopisem. Nigdy więcej nie zapomnisz, kiedy schowałaś zupkę swojego maluszka do zamrażalnika.

Jeśli natomiast nie chcesz zamrażać produktów na dłużej, a jedynie przechowywać w lodówce, najlepiej zrobisz gdy zawiniesz produkty pozbawione oryginalnych opakowań w folię do żywności lub folię aluminiową. Dotyczy to przede wszystkim serów i wędlin. Zachowasz w ten sposób ich świeżość, a lodówkę ochronisz przed zabrudzeniem i przesiąkaniem zapachami.

Folię do żywności możesz wykorzystać również do szczelnego owijania naczyń z żywnością. Specjalnie zrolowany początek folii ułatwia pierwsze użycie, natomiast pudełko z bezpiecznym kartonowym ostrzem zapewni Ci wygodne odcinanie folii. Jan radzi: sery należy wyjmować z lodówki co najmniej na pół godziny przed podaniem, jeśli chcesz się cieszyć pełnią ich smaku i aromatu.

Nowość na rynku to rewelacyjna folia Long Fresh Jana Niezbędnego, która maksymalnie przedłuża świeżość przechowywanych produktów spożywczych, i to nie jedyna jej zaleta! Możesz jej używać zarówno w chłodziarce, jak i do podgrzewania w mikrofalówce, bo wytrzymuje wysokie temperatury (max 175° C). Nigdy więcej stopionej folii i okropnego swądu w kuchni. Możesz nią również owijać jeszcze ciepłe ciasta i naczynia z potrawami - mikrocyrkulacja powietrza zapobiega skraplaniu się pary pod folią. Ponadto folia Long Fresh jest bardziej rozciągliwa niż standardowe folie do żywności oraz samoprzylepna.

Do pakowania i bezpiecznego przechowywania w torbie drugiego śniadania Twojej Pociechy idealnie nadają się torebki śniadaniowe. Wewnątrz powlekane są folią, dzięki czemu nie przepuszczają wody i tłuszczu. Zeszyt Twojego dziecka już nigdy nie będzie poplamiony tłuszczem - torebka zapobiega zabrudzeniu wnętrza tornistra czy torby. Kanapka przetrwa nawet najbardziej głośną przerwę i rzucanie plecakiem z kąta w kąt.

Jeśli miałaś w weekend gości i został Ci nadmiar ciasta absolutnie go nie wyrzucaj. Do przechowywania ciasta i innych łakoci w zamrażarce idealnie nadają się foremki aluminiowe. Foremka aluminiowa z przykrywką, umożliwia dodatkowo szczelne zamknięcie, a na jej papierowej, wierzchniej stronie można opisać zawartość. Ciasto w foremce może być włożone do piekarnika wprost z zamrażarki.