Zadbaj o swoje dłonie

Zadbaj o swoje dłonie

Zadbane i wypielęgnowane dłonie to wizytówka każdej kobiety. W jaki sposób dbać o dłonie, aby do późnej starości były piękne i młode? Czego unikać, a na co zwracać szczególną uwagę? Przedstawiamy domowe, sprawdzone sposoby na piękne dłonie. Dzięki kilku prostym zasadom Twoje dłonie będą co dzień zachwycające.

Dłonie są jedną z najdelikatniejszych części naszego ciała. W związku z tym, są szczególnie narażone na uszkodzenia naskórka. Skóra dłoni jest cienka i szybko ulega uszkodzeniom spowodowanym przez środki chemiczne, np. detergenty. Substancje i związki w nich zawarte, negatywnie oddziałują na skórę dłoni. Nadmiernie ją wysuszają i podrażniają, przez co dłonie są spierzchnięte i zaczerwienione. Detergenty mogą ponad to powodować liczne uczulenia i alergie. Oprócz chemii domowej na skórę dłoni negatywnie wpływają czynniki atmosferyczne. Zbyt silny wiatr, czy chłód mogą wywoływać podobne objawy. Na szczęście, jesteśmy w stanie przeciwdziałać starzeniu się skóry. Odpowiednia troska o dłonie może zdziałać cuda.

Oto kilka prostych zasad, którymi każda z nas powinna się kierować:
- nigdy nie myj dłoni w gorącej wodzie,
- podczas mycia stosuj łagodne mydło,
- używaj dobrego kremu do rąk – kilkakrotnie w ciągu dnia,
- do sprzątania zakładaj zawsze gumowe rękawiczki Jana Niezbędnego,
- raz w tygodniu wykonuj pilling

W sytuacji, gdy okaże się, że Twoje dłonie potrzebują natychmiastowej pomocy możesz skorzystać z naszych porad. Domowe sposoby na piękne dłonie to niedroga, a zarazem skuteczna terapia dla Twoich rąk. Będzie Ci potrzebna płynna witamina A i E. Dostaniesz ją bez trudu w aptece. Inne składniki znajdziesz w swojej kuchni. Na popękane i spierzchnięte dłonie polecamy mieszankę z płynnej witaminy A i E wymieszanej z sokiem z cytryny. Płyn należy lekko podgrzać, a następnie natrzeć nim dłonie. Po około 15 minutach dłonie dokładnie umyj i wetrzyj w nie ulubiony krem. Inna propozycja dotyczy łamliwych i rozdwajających paznokci. Na taką przypadłość doskonale nadaje się podgrzana oliwa z oliwek. Z kolei sok z połowy cytryny, łyżki miodu i filiżanka mleka wymieszane ze sobą stworzą wspaniałą odżywczą miksturę. Te trzy, proste mieszanki sprawią, że Twoje dłonie będą zawsze miękkie, delikatne i powabne.