Sprzątanie = kalorii spalanie

Sprzątanie = kalorii spalanie

Sprzątać nie każdy lubi, ale każdy musi. Czysty i pachnący dom to miejsce, w którym czujemy się dobrze i w którym chcemy przebywać. Sprzątanie ma swoje zalety. To doskonały sposób na spalenie kalorii i zgubienie zbędnych kilogramów. Nie masz czasu na fitness czy siłownię – wyciągnij odkurzacz i w rytmie muzyki zapracuj na pyszny deser. 

Przygnębia Cię myśl na temat sprzątania. Czujesz, że jak zwykle będzie to ciężka i żmudna droga przez mękę. Sama jak palec na polu bitwy, wszyscy domownicy, jak zawsze, mają „inne ważne” sprawy. Poniszczone dłonie i paznokcie to Twoja zmora. Mamy dla Ciebie wiadomość! Od dziś, sprzątanie nabierze nowego, lepszego wymiaru.

Przede wszystkim, zadbaj o swoje dłonie. To wizytówka każdej kobiety, dlatego ich wygląd musi być nienaganny. W ofercie Jana Niezbędnego dostępne są uniwersalne rękawice domowe. Dostępne w żółtym, słonecznym kolorze w trzech rozmiarach – dużym, średnim i małym. Bez trudu dopasujesz taki, który spełni Twoje oczekiwania. Rękawice wykonane są z naturalnego lateksu, a ich wnętrze wyściełane jest bawełną. Pielęgnują i dbają o Twoje dłonie, kiedy Ty sprzątasz. Są doskonałą ochroną przez chemicznymi detergentami, brudem i skaleczeniami. Zaopatrzona w takie zabezpieczenia możesz bez obaw rozpocząć sprzątanie. Włącz swoją ulubioną muzykę i pomyśl, że oprócz osiągnięcia harmonii poprzez domowy porządek zapracujesz również na swój ulubiony przysmak. Czynności domowe pochłaniają duże zasoby energetyczne. Zamiast iść na fitness, na który nie masz ochoty, zrób to co musisz – posprzątaj! Poniżej zamieściliśmy informacje na temat kalorii, które spalisz podczas jednej godziny wykonywania określonej czynności domowej. Weź kalkulator i zaskocz sama siebie! Dobrej zabawy!

Przybliżona ilość spalonych kcal/h

Gotowanie - 105
Kopanie, grabienie - 250-500
Leżenie – zaledwie 77!!!
Mycie okien - 240
Mycie podłogi - 250
Odkurzanie -150
Prasowanie - 144
Ścieranie kurzy - 200
Słanie łóżek - 200
Sprzątanie łazienki - 240
Sprzątanie pokoju -180
Szorowanie podłóg - 426
Trzepanie dywanów - 260
Zamiatanie podłogi - 100
Zmywanie - 144